Березень 2018


"Здоровому все здорово" - говорить народна мудрість

     До Дня здоров’я класоводи других класів Грицевич Г.С., Бужанська В. М., Котюх Р.В. провели зі своїми учнями спортивно-оздоровчі естафети «Веселі старти». Всі учасники були активними, енергійними. Діти отримали велике задоволення.

     На перервах учні проводили фізкультхвилинки під музику.

Рух заради здоров'я

     Згідно Положення про огляд-конкурс «Рух заради здоров’я»  та з  нагоди Всесвітнього дня здоров’я в школі проведено такі заходи:

     -       заняття ранкової гімнастики у всіх класах;

     -       спортивно-оздоровчі естафети «Веселі старти» у 2-х та 6-х класах;

     -       фізкульхвилинки;

     -       години здоров’я  «Охайний вигляд, чистий клас - це зробить здоровішим нас» (початкові класи), «Здоров’я понад усе» (9-Б клас), «Спорт у вільний час» (7-Б клас),  «Хто зі спортом дружить, той здоров’я береже!» (3 класи).

        Учні 3-х класів взяли участь у ранковій розминці «Спритні, сильні та гнучкі», а на завершення -  веселий флешмоб «Зайчик, зайчик…»

        Всі учасники були активними, енергійними. Діти отримали велике задоволення.

Районні педагогічні читання

     22 березня на базі нашої школи відбулись районні педагогічні читання для вчителів хімії на тему «Формування життєвих компетентностей учнів на основі творчого використання педагогічних ідей В.О.Сухомлинського». Про життєвий і творчий шлях відомого педагога-новатора присутнім розповіла Шиманська К.М., керівник методичного об’єднання вчителів хімії.

     Новак Н.П., методист районного методичного кабінету, провела паралелі між ідеями В.О.Сухомлинського та становленням Нової української школи.

Як навчатися сучасно

     16 березня на базі нашої школи відбулося засідання районного методичного об’єднання вчителів інформатики по темі «Як навчати сучасно».

     Вчителі інформатики відвідали уроки:

     у 9 класі з теми «Практична робота 12. Використання офісних веб-програм для створення спільних документів.», проведений Аллою Русинчук;

     у 5 класі з теми «Виконавці алгоритмів та їхні системи команд.», який підготувала Олена Глушко.

     Майстер-клас для вчителів інформатики «Як навчати сучасно» провели Юрій Арсенюк, вчитель інформатики НВК с. Гірники, та Алла Русинчук, вчитель інформатики нашої школи.

     Підсумки участі школярів району у районних і обласних олімпіадах з інформатики та інформаційних технологій, у Міжнародному конкурсі з інформатики та комп’ютерної вправності «Бобер», підсумки районної виставки-кокурсу «Творчі сходинки педагогів Волині» підвела методист райметодкабінету Віра Жерш.

Форум творчих ідей

13 березня в ЗОШ І-ІІІ ступеня №1-гімназії ім. В. Газіна смт Ратне відбувся районний семінар для вчителів образотворчого мистецтва на тему «Форум творчих ідей», який складався з двох блоків: теоретичного і практичного. У практичній частині були представлені різноманітні майстер-класи, де  вчитель нашої школи Олена Дейнека продемонструвала своїм колегам техніку фактурного живопису.

Тренінги для вчителів початківців

     5-6 березня на базі нашої школи проведено тренінги для вчителів початкових класів закладів освіти району, які вже наступного навчального року навчатимуть першокласників за програмами Нової української школи. Загалом навчання пройшли 53 вчителі. Це була очна сесія підвищення кваліфікації. Надалі вони продовжать готуватися до змін як під час очних сесій, так і дистанційного етапу.

     Тренінги провели завідувач районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Тетяна Ганжа, вчитель початкового навчання НВК с. Щедрогір Алла Нінічук. Вони ознайомили педагогів зі змістом нового Державного стандарту, типовими освітніми програми, зокрема з цілісним і системним переліком тем і модулів. Тренери акцентували увагу вчителів на практичній спрямованості програм.

Уклін тобі, Тарасе, великий наш пророче!

     6 березня у 3-В класі Мирошник С.А. провела виховну годину, присвячену вшануванню великого поета Тараса Шевченка. Учні декламували уривки та вірші Кобзаря. Вчились шанувати поетичну спадщину, яку нам залишив поет.

Україна на межі тисячоліть

   06.03.2018р. в рамках Шевченківського тижня  учні 9 А кл. із вчителем О.В.Мицюк провели тематичний диктант «Україна на межі тисячоліть»

    Сьогодні ми по-особливому розуміємо Шевченкову настанову любити Україну «во врем'я люте» і знаємо, що вистоїмо, бо за нами правда  й славна історія.

Мій Шевченко

     В історії завжди залишаться імена, які з гордістю вимовляє людство, до яких належить і ім’я великого українського поета та пророка Тараса Григоровича Шевченка. Весь свій могутній талант він присвятив служінню народові. І сьогодні, живучи у вільній незалежній державі, ми з гордістю згадуємо Великого Кобзаря.

     У рамках Шевченківської декади учні 9-Б класу (вчитель Северенюк Л.А.) переглянули кінофільм «Мій Шевченко».

Думи Кобзареві

      05.03.18 року До Шевченківських днів вчитель української мови та літератури Долюк В.М.  провела усний журнал «Думи Кобзареві». Мета заходу: поширення світогляду, збільшення інтересу до творів, виховання поваги до поета, вшанування пам’яті про митця.

Соняшник

01.03.18 р у нашій школі пройшов конкурс знавців української мови та літератури «Соняшник». Участь у ньому взяли учні 5-11 класів. 

Інформаційна хвилинка

Щовесни, коли тануть сніги

І на рясті засяє веселка,

Повні сил і живої снаги,

Ми вшановуєм пам'ять Шевченка…

      Такими поетичними рядками розпочалась лінійка «Незабутній Шевченко», яка відбулася 1 березня 2018 року в актовому залі нашої школи. Присутні  пригадали основні моменти життя поета та переглянули відео про творчу спадщину митця. Лінійку провела вчитель української мови та літератури Корпач О.М.

Незвичайний урок

 28 лютого на уроці української мови Олена Василівна Мицюк навчала нас писати інформаційні повідомлення на шкільний сайт. Урок був незвичайний, бо деякий час ми проводили його на подвір'ї школи. Наша вчителька розповіла, що колись такі динамічні хвилинки проводив ще В.О. Сухомлинський, знаний педагог. Погода була чудесна. Ми так захопились, що незчулись, як пролетів час. Не почули навіть дзвінка на перерву. Коли Олена Василівна оголосила про кінець уроку і домашнє завдання (написати замітку-повідомлення), у нас уже був зліплений сніговик та стояли навпроти дві фортеці: хлопців і дівчат.

Ми ще хотіли позмагатися, чия фортеця вистоїть довше, але вчителька порадила нам залишити це на наступний день, бо вже дуже хотілось їсти. Ми сфотографувалися і почимчикували додому.

Учні 5-Б класу. Фотографії Кухарчук Ірини.

Школа молодого педагога

     28 лютого на базі нашої школи відбулось засідання школи молодого вчителя хімії. В ході роботи молоді педагоги удосконалили свої знання і вміння щодо розв’язування розрахункових задач з хімії; розглянули роль та значення міжпредметних зв’язків, які реалізуються при розв’язуванні хімічних задач; взяли участь у майстер-класі «Методи розв’язування різних типів розрахункових задач з хімії», який провела керівник школи вчитель хімії Шиманська К.М., обговорили актуальні питання підготовки учнів до предметної олімпіади .