«Speak English with us. Розмовляй англійською з нами.»
Під таким лозунгом з 22 лютого по 3 березня проходила декада англійської мови. Вчителі та учні спілкувалися англійською частіше, ніж завжди: на уроках, перервах, в позаурочний час та он-лайн. Здобувачі освіти взяли активну участь у конкурсі на кращу проєктну роботу та літеру, у пісенному вернісажі, відвідали уроки та дізналися багато цікавого та корисного.
З інтересом пройшла зимова сесія он-лайн олімпіади знавців англійської мови «На урок» для учнів 3-4 класів (вч. Ціось Г.І). Учні 7-8 класів (вч. Долгунська І.А.) також взяли участь в он-лайн олімпіаді та вивчили правила використання масок.
Конкурс малюнка «Моя улюблена англійська літера» для учнів 1-2 класів став їх першим конкурсом та улюбленим заняттям.
Який англійський тиждень - без англійського чаю! Отож, закінчили його вчителі та учні, зібравшись на чашку англійського чаю у 6-А класі. Діти розповіли про історію та традиції чаю, правила сервірування столу та відгадали кросворд. Присутні зрозуміли, що чай буває не лише смачним, а й інтелектуальним.
Отож, вивчаймо іноземні мови, адже саме вони найшвидше відкривають «вікно в Європу».
Легко та весело вивчали англійську учні 3-В класу на уроці «Школа моєї мрії» (вч. Ціось Г.І.). Крокуючи кабінетами школи, вони згадували їх назви, співали та грали інтерактивні ігри, використовуючи он-лайн додаток до підручника «Quick minds». Завдяки чітким інструкціям вчителя та цікавим лексико-граматичним вправам правильно виконували завдання та активно вивчали новий матеріал.
25 лютого в рамках декади англійської мови відбулась презентація проєктів на тему: «Ми – люди, поки є природа». Презентацію «Тварини, які перебувають під загрозою зникнення» провели учні 9-В класу (вчитель Домальчук С. І.). Учні обмінювались цікавою інформацією та висловлювали власні думки щодо вирішення проблем екології.
Про те, що їжа буває не лише смачною, а й корисною, спілкувалися учні 5-А класу на уроці «Їж, будь здоровим» (вч. Хотинюк Т.П.). Фрукти, овочі ховалися в піснях, загадках, кросвордах, ілюстраціях, пантомімі. Та, дякуючи правильним відповідям учнів, з’являлися в холодильнику, кафе та магазині. Вдало підібрані рольові вправи та сучасні технології допомогли швидко узагальнити лексичний та граматичний матеріал, наблизити його до життя та створити теплу атмосферу.
Під час пісенного вернісажу «Sing with us. Співайте англійською з нами» (вч. Хотинюк Т. П.) учасники співали караоке хіти 90х («Postman», «Susanna», «Next door to Alice», «Sweet Dreams») та сучасних виконавців. Саме пісні сприяють збагаченню лексики, покращенню вимови та є гарною мотивацією для молоді вивчити мову.
Разом з вчителями діти виконували пісні англійською під час пісенного вернісажу «Sing with us. Співайте англійською з нами». Щасливі обличчя та неймовірна радість переповнювали учасників вернісажу, коли вони співали іноземною мовою разом з героями мультфільмів та комп’ютерних ігор. (вч. Ціось Г. І., Хотинюк Т. П.)
22 лютого пройшов відкритий урок з англійської мови у 8-Б класі на тему: «In the Realm of Music. В царстві музики» (вч. Долгунська І.А.)
Девізом уроку був вислів Фрідріха Ніцше: «Життя без музики було б помилкою». На уроці вдало поєдналися інтерактивні взаємодії вчителя та учня. Учні показали відмінні знання щодо володіння лексичним та граматичним матеріалом. Активізація навчально-пізнавальної діяльності учнів здійснювалась за допомогою яскравої наочності, різноманітних форм та методів роботи вчителя. Діти розвивали мовну інтуїцію та мовну реакцію, тренували навички аудіювання слухаючи пісні. Із захопленням школярі відгадували музичні стилі та назви музичних інструментів, розповідали про свої музичні вподобання, грали на музичних інструментах та представляли проєктні роботи. На закінчення уроку прозвучала пісня «Believe in yourself», яка несла меседж впевненості та віри у власні сили. Урок став яскравим свідченням того, що пісні є ефективним методом вивчення англійської мови.
Цікаво та нестандартно закінчилось вивчення теми «All About Food» у 7 класах. 18 грудня був проведений урок-чаювання «Tea Lesson», де діти мали змогу показати свої знання по даній темі, спілкуючись англійською мовою у невимушеній і теплій атмосфері. Інтерактивна взаємодія на такому уроці створила атмосферу успіху. Такий підхід до вивчення англійської мови сприяє підвищенню інтересу до предмету.
Вчителі англійської мови Хотинюк Т.П. та Долгунська І.А. нагороджені Дипломом другого ступеня управління освіти і науки Волинської обласної держадміністрації за активну участь у ХХV обласній виставці дидактичних і методичних матеріалів «Творчі сходинки педагогів Волині». Хотинюк Т.П. підготувала збірник «A box of wisdom», Долгунська І.А. посібник «English out of class activities».
На першому засіданні методоб’єднання вчителів іноземної мови присутні вивчали вимоги та рекомендації викладання іноземної мови та обговорювали плани методоб’єднання у 2020-2021 н. р.
У грудні відбулось засідання методоб’єднання вчителів іноземної мови «Творчий вчитель - творчий учень».
Розглядали питання розвитку творчого потенціалу та вміння самостійно працювати з учнями, котрі мають підвищену мотивацію до вивчення іноземної мови. Працювала майстерня удосконалення творчих здібностей учнів через різні форми і методи пізнавальної активності, шляхом використання ІКТ на уроках англійської мови.
20 грудня у 7Б класі проведений відкритий урок англійської мови «Tea Lesson» по темі «All About Food» /вчитель Волошина І.А./. Урок побудований на основі інтерактивних вправ та проведений у нестандартній формі. Учні представляли рецепти улюблених страв і мали змогу почаювати і скуштувати страви.
У жовтні відбулось засідання методоб’єднання вчителів іноземної мови «Навчай граючись, граючись навчайся». Педагоги вивчали методику проведення ігрових завдань, вправи для формування граматичних навичок як засобу активної пізнавальної діяльності, вирішували проблемні питання. Провели практичне заняття з техніки навчання читанню англійською мовою з використанням ігрового компоненту.
Наша школа зареєструвалась для участі у програмі Go Camp-2019, адже англомовний табір допомагає учням вивчати англійську в середовищі близькому до реального, коли вчитись цікаво та легко.