11.09.17 року в нашій школі відбувся шкільний етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Т.Шевченка.
З 27 по 29 вересня у місті Житомирі проходив XI Всеукраїнський зліт учнівських лісництв. Волинь на ньому представляла переможець обласного зльоту – команда юних лісівників ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 смт Ратне ім. М. Заліпи у складі Юлії Касянчук, Аліси Лахтюк та Анастасії Маковецької зі своїм керівником Людмилою Філіпчук, головним лісничим ДП «Ратнівського ЛМГ» В’ячеславом Дейнекою, завідувачем відділу екології Волинського еколого-натуралістичного центру Ярославою Рубіновською.
Всеукраїнський зліт проходив на базі Житомирського національного агроекологічного університету за сприяння обласного управління лісового та мисливського господарства. У ньому взяло участь 23 команди. Приїхали навіть юні лісівники Донеччини. Всього 150 учасників. На урочистому відкритті нас вітали ректор ЖНАЕУ Олег Скидан, заступник голови Житомирської ОДА Ярослав Лагута, заступник голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимир Бондар, голова Товариства лісівників України Олександр Яресько, директор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Володимир Вербицький, начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Андрій Курінський та ін.
Наша команда виборола ІІІ місце. Ратнівчани привезли з собою вражаючу виставку учнівських робіт, колекцій та цікавинок про природу рідного краю, вдалим виявився і захист наукової роботи «Рідкісні види рослин ландшафтного заказника «Чернявське» Ратнівського р-ну Волинської області». Аліса Лахтюк, хоч і захищала її першою, зайняла ІІІ місце.
У програмі також було багато захоплюючих заходів – різноманітні розважальні імпрези, екскурсії, подарунки. Зокрема, юні лісівники відвідали музей ім. С. П. Корольова, гостили у лісівників Станишівського лісництва ДП «Житомирське ЛГ», створили «Алею єдності лісівників України» на Бульварі в Житомирі.
26 вересня на базі нашої школи відбулось засідання школи молодого педагога вчителів англійської мови.
Метою роботи школи є надання молодим вчителям методичної допомоги, підтримання їхньої творчої наснаги. Керівник школи молодого педагога Волошина І.А. провела урок у 5 класі на тему: "All About Me". На уроці були майстерно поєднані різноманітні форми та методи сучасної методики викладання англійської мови. Візит у творчу лабораторію вчителя справив хороші враження на гостей.
Ірина Анатоліївна представила презентацію на тему: "Формування компетентної особистості засобами компетентісно-орієнтованого навчання". Було проведене вхідне анкетування молодих вчителів з метою вивчення їх запитів та потреб. В роботі засідання взяла участь Данилюк Т.М., головний спеціаліст районного відділу освіти, яка ознайомила вчителів з нормативними документами щодо викладання англійської мови та підвела підсумки роботи.
Багато сіл на нашій Україні спалила минула війна, але пам'ять про них залишається неопалимою. Не може бути строку давності для фашистських убивць, котрі знехтувавши цінністю людського життя, коїли жахливі злочини. «Чорною середою» було названо страшний день 23 вересня 1942 року в селі Кортеліси, що на Ратнівщині, яке було повністю знищене нацистами. 22 вересня вчителі історії Пчелінцев М. Л. та Гурська Н.М. провели урок мужності у 8-Б класі до дня Кортеліської трагедії.
22 вересня у нашій школі відбулася інструктивно-методична нарада серед учителів, які здійснюють навчання дітей з особливими потребами в умовах інклюзивного та індивідуального навчання. Олена Рудчик, завідувач районної психолого-медико-педагогічної консультації ознайомила присутніх зі змінами у нормативно-правовій базі та надала методичні рекомендації щодо алгоритму ведення ділової документації. Світлана Шиманська, асистент вчителя поділилась з новими підходами щодо навчально-виховного процесу дітей з особливими освітніми потребами керуючись власним досвідом та досвідом здобутим на курсах при Волинському інституті післядипломної педагогічної освіти.
21 вересня члени гуртка «Юні друзі природи» на чолі з керівником Філіпчук Л.П. та лісничим Поступельського лісництва Петром Матвіюком провели акцію «Вивчаємо гриби».
21вересня в день великого та світлого свята Різдва Пресвятої Богородиці у стінах нашої школи традиційно проводиться «Український ярмарок». До себе на гостину він скликає не лише учнів і працівників школи, але й батьків та гостей селища.
Порадувати гостей учні школи зуміли дотепними жартами, гумором, спортивними змаганнями, сварливими кумами Палажкою та Параскою, українським колоритом та розвеселими циганами.
Випускники приготували справжні українські страви, якими пригощали присутніх, а ті в свою чергу віддячували щирими посмішками та словами вдячності.
Білий голуб в мирному небі – «Хай завжди буде мир!», під таким гаслом проводили заходи щодо святкування Всесвітнього Дня Миру. Під час проведення ярмарку учні школи танцювали флеш-моб «Дзвін Миру», випускали у небо гелеві кульки з голубами та побажаннями, дзвонив щкільний «дзвоник миру».
20 вересня члени учнівського лісництва їздили на екскурсію в базовий розсадник «Ратнівського ЛМГ», де ознайомились з роботою розсадника та породами різноманітних дерев та кущів, які там вирощуються.
20 вересня у 2-В класі відбулася виховна година на тему «Сірничок – маленький, а біда велика». На виховну годину завітали співробітники рятувальної служби. Вони ознайомили дітей з правилами протипожежної безпеки, розповіли про свою нелегку роботу, продемонстрували спецодяг та спецтехніку, яку вони використовують під час пожежогасіння.