31 жовтня в школі був проведений психолого-педагогічний консиліум «Адаптація учнів п’ятих класів до навчання у школі ІІ ступеня».
Метою консиліуму було обговорення основних проблем, які виникли в процесі адаптації учнів 5-го класу, вироблення шляхів їх подолання; визначення напрямків спільних дій адміністрації школи, вчителів та психолога з метою успішного проходження процесу адаптації п’ятикласників до нових умов навчання.
Давно вже стало доброю традицією в кінці жовтня посвячувати наших дев’ятикласників у старшокласники.
28 жовтня у стінах рідної школи відбувся вечір-конкурс «Посвята в старшокласники». Він проходив у нестандартній і цікавій формі. Учні презентували свої класи у створених відеороликах. Демонстрували свої творчі вміння: презентували колективні флешмоби, виконували прекрасні музичні номери, показали себе вмілими акторами в постановці сценок.
9 –ті класи подарували масу прекрасних емоцій усім присутнім, і ще раз підтвердили, що у стінах нашої школи ростуть гарні, розумні та творчо обдаровані учні.
23 жовтня в бібліотеці нашої школи відбулося засідання школи професійної адаптації молодого бібліотекаря. Молоді спеціалісти мали змогу удосконалити свої знання щодо комплектування та зберігання бібліотечного фонду, порядком списання літератури, з плануванням роботи, нормативно-правовою базою, що регламентують роботу шкільної бібліотеки. Провели засідання школи бібліотекар ЗОШ № 2 смт Ратне Ніна Нечипорук та методист РМК Леся Лукашик.
Виховання громадянина – одне з найважливіших завдань сьогоднішньої школи. Це процес, який сприяє формуванню комплексу таких особистісних якостей і рис характеру як патріотична свідомість, відповідальність і мужність, готовність працювати на благо Батьківщини, захищати та зміцнювати її міжнародний авторитет; повага до культури, звичаїв і традицій нашої країни.
До Дня українського козацтва та Дня захисника України, що відзначаються в Україні 14 жовтня працівники нашої школи організували і провели цикл заходів.
В бібліотеці школи оформлена книжково-ілюстративна виставка «Слава козацька вічно жива», присвячена найбільш яскравим постатям Війська Запорізького, їх державній діяльності.
Учні 1-11 класів взяли участь у конкурсі вітальних листівок до Дня Захисника Вітчизни.
Класними керівниками та класоводами проведено цикл уроків мужності.
«Зростаємо патріотами», «Я захисник», «Ми козацького роду», «Нащадки козацької слави», «Є така професія захищати свою Батьківщину», «Козацькі сурми».
Цікаве та веселе свято «Нумо, хлопці» підготував вчитель захисту Вітчизни Бухалко А.М. В ході свята проводились спортивні змагання:
- розборка та складання автомата;
- метання гранати –Ф-1;
- спорядження магазину патронами;
- підтягування на перекладині;
- стрільба із пневматичної гвинтівки «Влучний стрілець»;
Метою таких заходів було розширення знань учнів про історію славного українського козацтва, виховання почуття патріотизму, національної гідності та побратимства, популяризація надбань і традицій славних запорожців – оборонців рідної землі.
13 жовтня в 5-Б класі пройшов урок мужності на тему «Є така професія - захищати Батьківщину». Наш гість - учасник АТО Ющук Микола Миколайович, тато учня Ющука Івана, з тривого в серці і сумом в очах поділився враженнями про війну, з якої він повернувся. Діти привітали Миколу Миколайовича з наступаючим святом, а він побажав всім успіхів у навчанні і світлого та щасливого майбутнього!
12 жовтня на базі нашої школи відбувся навчальний семінар керівників закладів освіти з питань організації цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки. Відкрив семінар начальник відділу освіти, молоді та спорту Валентин Андросюк. З лекцією на тему «Організація роботи з цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки в закладах освіти відповідно до чинного законодавства» виступив завідувач навчально-конаультаційного пункту м. Ковель навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Волинської області Ващук Володимир Васильович. В роботі семінару взяли участь і виступили начальник та головний інспектор районного сектору управління ДСНС у Волинській області Олександр Мицюк та Владислав Шевчик, головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту Олександр Денисюк, головний спеціаліст апарату райдержадміністрації з цивільного захисту Сергій Бойко. Учасники семінару провели обмін досвідом роботи з даного питання.
10 жовтня на базі нашої школи відбулось засідання школи молодого вчителя хімії.
В ході роботи методист РМК, Новак Н.П., звернула увагу педагогів на дотримання вимог викладання хімії згідно нової редакції навчальної програми з хімії для учнів 7-9 класів та формування в учнів основних 10 ключових компетентностей, визначених Концепцією Нової української школи. Шиманська К.М., керівник школи молодого вчителя хімії, надала молодим педагогам методичні рекомендації щодо виконання практичної частини програми та дотримання правил безпеки життєдіяльності при її виконанні.
09 жовтня на базі нашої школи відбувся семінар вчителів фізичного виховання на тему «Проведення щорічного оцінювання фізичної підготовленості населення України».
Головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Микола Царук, звернув увагу присутніх на те, що щорічне оцінювання фізичної підготовленості населення України передбачає виконання особами різної статі та віку комплексу тестів і нормативів для визначення рівня їх фізичної підготовленості.
Щороку, у першу неділю жовтня, в усіх школах радісно вітають учителів із професійним святом — Днем працівника освіти. Теплі побажання педагогам звучали урочисто і щиро на сцені під час шкільного концерту, проведеного учнями десятих класів (класні керівники Гребік О. В. та Хозей О. М. ) Це прекрасна нагода подякувати за невтомну працю і безмежне терпіння.
Професія вчителя поєднує в собі мудрість і молодість душі, креативність і величезну енергію, доброту і суворість! Учитель – це не професія, вчитель – це ціле життя, і воно віддане школі і учням.