30 листопада відбулось чергове засідання школи молодого вчителя англійської мови. Вчителі відвідали відкритий урок у 4 класі на тему «Free Time», який був майстерно проведений керівником школи Волошиною І.А. Урок, побудований з урахуванням інтерактивних методів навчання, показав спільну творчість вчителя та учнів.
Волошина І.А. провела тренінг-практикум на тему: «Інтерактивні форми роботи як засіб оптимізації мовленнєвих компетенцій». Молоді вчителі ознайомились із структурою сучасного англійського уроку та одержали цікавий дидактичний матеріал. В методичному діалозі активну участь взяла головний спеціаліст районного відділу освіти Данилюк Т.М. На завершення засідання вчителі подякували за доброзичливу атмосферу та незабутні враження від успішно проведеного засідання.
30 листопада в нашій школі відбувся перший етап Міжнародного природничого інтерактивного конкурсу «КОЛОСОК» у 2017-2018 навчальному році. Його спеціальними темами стали: «жива фізика», «патенти природи», «жива хімія», а для початкової школи – «живі прилади», «це придумала природа», «живі речовини».
До участі в цьому конкурсі шкільний координатор Фарина Н.Г. та вчителі-предметники залучили 131 учня з 2-10 класів. Чекаємо на успішні результати.
29 листопада в школі пройшло засідання педагогічної ради, де розглядалось питання: «Нова українська школа: стратегія змін в освіті України». Заступник директора школи з навчально-виховної роботи Дордюк С.С. розповіла про основні зміни, відображені в «Законі про освіту», ознайомила вчителів з новими Е-платформами.
Ідея та виконання успішної роботи належить учениці 10-Б класу Марії Головій та керівника Філіпчук Л.П. Дівчина просто втілила на папері свої дизайнерські ідеї і в підсумку виборола І місце по підприємству, за що отримала премію у 1000 гривень.
Як і передбачалося умовами конкурсу дендропарків та скверів, що охопив усю Волинь, переможці мали не лише чималі грошові винагороди – у подарунок дітям дісталася реалізація проекту коштом та силами волинських лісівників. Необхідні саджанці працівники державного підприємства «Ратнівське лісомисливське господарство» придбали у ДП «Волинський лісовий селекційно-насінневий центр».
Так, загалом висаджено 25 порід саджанців декоративних дерев та кущів. Серед них туя, ялівець, самшит, форзиція, керія японська, магонія падуболиста, тис ягідний, ялина пірамідальна та інші. Озеленювали пришкільну територію спільно: працювали над втіленням проекту у життя учні шкільного лісництва під керівництвом директора школи Ігоря Рудчика.
Моя ти рідна Україно!
На прапорі твоїм блакить.
Багата й сильная країна,
Де жито в колосі шумить.
Такими словами учні 9-Б класу ЗОШ І-ІІІ ст. №2 смт Ратне ім. Миколи Заліпи де є класним керівником Старушик Л.В. розпочали літературно-музичний захід присвячений Дню Гідності і Свободи. Діти нагадали про важливі періоди історії нашої Батьківщини, розповіли про патріотизм і гідність наших співвітчизників у боротьбі за свободу. Своїми спогадами поділився старший лейтенант Олег Олександрович Колочун. Зараз він заступник військового комісара, а не так давно був учасником бойових дій.
Діти читали вірші про Україну, виконали флешмоб «Гідність», композицію зі свічками. Разом переглянули відеоролик про події на Майдані. В скорботі, але з великою вдячністю вшанували пам’ять Небесної сотні. Символом свята стали жовто-блакитні голуби, виготовлені власноруч.
У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності (16 листопада) та з метою формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей, задля пропаганди принципів терпимості та розвитку толерантних настанов усіх учасників навчально-виховного процесу з 13 по 17 листопада в нашій школі було проходив ТИЖДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ «Без лихих слів» під девізом «Толерантність - дорога до миру та співпраці».
В понеділок, 13 листопада, на нараді при директору педагогічний колектив був ознайомлений з планом проведення тижня. Також на загальношкільній лінійці учнів школи було проінформовано про основні акції та кольори кожного дня. З учнями 10-х класів проведене анкетування "Чи толерантна ти людина" з метою виявлення рівня поінформованості дітей з даної теми. У фойє школи проведена акція "Створи квітку толерантності", де всі бажаючі писали на пелюстках риси знайомих їм толерантних людей і прикріпляли квіти на символічну галявину. Символом понеділка був зелений колір, який в психології означає ніжність, оздоровлення, безконфліктність, комфорт.
15 листопада в нашій школі вчетверте проходила Міжнародна природознавча гра «Геліантус» (координатор – вчитель біології Фарина Н.Г.). Вона згуртувала 56 учнів з 4 – 10 класів. Учасники гри отримали завдання, які переважно пов’язані із сучасними досягненнями в галузі природознавчих наук. Об’єктами гри були: побутова техніка (фізика), їжа (хімія), свійські тварини (біологія), житло (географія).
З 10 по 12 листопада на базі відпочинку «Шиповець» Перечинського району Закарпатської області відбулася чергова зустріч рейнджерських клубів із п’яти областей України. Волинь представляли учні нашої школи – Ірина Боговід, Вікторія Шпак та Катерина Янчук з своїм керівником Людмилою Філіпчук та лісничим Петром Матвіюком. Насамперед, рейнджери зустрілись із керівником Лісової служби США - Shelia Slemp. Учасники клубу презентували свою роботу за рік та розповідали про природні родзинки свого краю. Далі проводилась співпраця із фахівцями ГО «Форза» та «Чайка». Всі разом планували свою майбутню діяльність і як завжди – отримали подарунки. Серед них «Історії успіху» – захоплююча книга про історію кожного клубу та частинку його життя – важливу, цікаву та незабутню!
Листопад - останній місяць осені, передвісник зими. В цьому місяці ми прощаємося з осінню, дякуємо їй за щедрі дарунки, за останнє тепло, за короткі, але ще теплі сонячні дні. Поволі крізь дощовливу імлу, по зів'ялому листю, по першій тоненькій кризі на калюжах, з першим, несміливим сніжком, крокує Листопад.
В ці дні учні школи величають Осінь, прощаючись з нею до наступного року. 11 листопада Осінній бал відбувся і в нашій школі. До нього всі готувалися ретельно: початкова і середня школа підготували виставку малюнків, поробок. А для 11-их класів, відбулась прощальна вечірка під назвою «Autumn party».
Наші випускники подарували присутнім незабутні враження. Перехоплювало подих, коли спостерігали за виходом дівчат та хлопців 11-х класів, зачаровували мелодійні пісні, бентежили душу слова вдячності та подяки вчителям та батькам, а про запальні танці годі і говорити.
Дякуємо нашим одинадцятикласникам за гарне свято, бажаємо вдало здати ЗНО, і нехай їх мрії збудуться. Хай щастить!!!
З 06.11 по 11.11 в школі проходив Тиждень з безпеки життєдіяльності. У 8-Б класі було проведено практичне заняття «Здоровим бути модно».
10 листопада відбулася виховна година приурочена Дню української писемності та мови, який відзначається щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця. Свято відбулося за участі учнів 10-А, 5-А, 5-Б класів, під керівництвом вчителя української мови та літератури Хозей О. М.
До Дня української писемності та мови учні 9-А класу із вчителем О.В. Мицюк провели урок-дослідження «Коли зародилася українська писемність?»
Виявляється, що на думку авторитетних вчених, українська писемність зародилася ще в дохристиянські часи, в V-VІІ ст., за часів князювання Аскольда. Існують чимало фактів, які засвідчують, що давньоруська писемність існувала ще задовго до цілеспрямованої просвітницької діяльності Кирила та Мефодія.
9 листопада відбувся I (шкільний) етап Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика.
09.11.17 р. До Дня української писемності вчитель української мови та літератури Северенюк Л.А. провела з учнями 7-А класу вікторину «Я знаю рідну мову»
9 листопада на базі нашої школи пройшло заняття школи молодого заступника директора школи з навчально-виховної роботи (керівник Костючик В.Д.). В роботі ШМЗ взяли участь головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту Денисюк О.Ф. та завідувачка районного методичного кабінету Ганжа Т.А. З молодими колегами обговорено питання впровадження нового Закону України «Про освіту» та особливості застосування в роботі освітянських інтерактивних платформ.
2 листопада відбулось засідання творчої групи вчителів початкових класів району на базі нашої школи. Педагоги визначили індивідуальні теми роботи на 2017-2018 навчальний рік та продовжуватимуть працювати над розробленням методичного посібника «Інтегрований підхід до навчання у початковій школі».