Бібліотека школи




Бібліотека 

 

1.Не оминайте наш поріг

Беріть скарби нетлінні в руки.

Нема прекрасніших доріг,

Ніж в цей вселюдський храм науки.

 

                              

2. Нечипорук Ніна Петрівна – закінчила Луцьке культурно-освітнє училище. В школі працює 16 років. Тема, над якою працює: «Впровадження інноваційних технологій при популяризації художньої  літератури в шкільній бібліотеці».

Кредо: В книзі шукай істину, а в людях мудрість.

3. Масова та індивідуальна робота з учнями та вчителями. Довідково-інформаційна робота. Застосування інноваційних технологій.

 

4. В обслуговуванні читачів використовую різні  форми і методи масової, групової, індивідуальної роботи. Веду постійний пошук нових методів і технологій, вивчаю інтереси читачів. Надаю перевагу інтерактивним формам роботи.

 

5. Абонемент. Книгосховище для підручників. Бібліотечне обладнання. Комп’ютер.

 

6. Загальний фонд бібліотеки 18819 примірників.

Художня література – 8105 примірник;

Підручники – 10714 примірників;

Електронні носії – 41 диск.

 

7. Для мене книга – світло дня

Для мене книга – зорі ночі…

Моя сім’я, моя рідня,

Мій розум, серце, мої очі…

 

8. Комп’ютеризована бібліотека на сьогодні виконує особливу місію:

Забезпечує читачам оперативний доступ до інформаційних ресурсів і одночасно є центром виховання інформаційної культури. Впровадження автоматизації в нашій бібліотеці набирає стрімких темпів, але дуже часто перед бібліотекарем виникає проблема: з чого почати, як рухатись далі? Програма «Шкільний підручник»  Якісне покращення роботи шкільного бібліотекаря. Шкільна бібліотека розпочала роботу щодо впровадження ЄСЦЕОП – єдиної системи  централізованого електронного обліку підручників, яка надає можливість значно підвищити ефективність роботи щодо забезпечення закладів освіти навчальною літературою і спрощує процес щорічної інвентаризації фондів навчальної літератури.

 

9. Невід’ємним показником роботи бібліотеки є своєчасне забезпечення інформацією вчителів, надання педагогічному колективу даних про нові наукові, методичні і практичні дослідження, досягнення  освітянської  галузі.

 

10. Читальний зал  об’єднаний з абонементом. Це приміщення  для виконання домашніх завдань, написання рефератів, роботи в інтернеті,  ознайомлення вчителів  та учнів з новими виданнями та комфортне місце для відпочинку.

 

11. Уже при першій зустрічі дитини й бібліотекаря її потрібно здивувати, зацікавити усіма доступними засобами, якими володіє бібліотека. На різних масових заходах,  які проводяться бібліотекою,  героєм повинна бути книга – тільки тоді будуть  і читачі , і глядачі не пасивні учасники.

Відкривають для себе бібліотеку учні-шестирічки знайомством з бібліотекою під час екскурсії «Перші кроки до бібліотеки».

 

12. При бібліотеці працює постійно діюча «Книжкова лікарня», тут надають швидку допомогу «потерпілим». Звідси старі, пошарпані книжки виходять такими приємними на вигляд, що їх відразу хочеться взяти до рук і прочитати. Клей, картон,  ножиці  –  ось основні інструменти, за допомогою яких «лікують»   книги. Бібліотекар надає учням консультації, показує, як потрібно ремонтувати книги, як берегти книги, як їх читати, правильно користуватися ними. Книжки, як люди  народжуються, живуть, старіють. Як і люди можуть хворіти. А захворівши, потребують лікування. Для хворих книжок теж є спеціальні лікарні. Тільки вони називаються по-іншому – реставраційні майстерні.  І в нашій бібліотеці є така майстерня, вона називається «Книжкова лікарня». Однак усі знають – будь-яку хворобу краще попередити, ніж вилікувати, і радять берегти здоров’я. Зокрема позбутися поганих звичок .