З метою стимулювання розвитку творчого потенціалу учнів змістом і засобами предметів природничо-математичних наук, активізації пізнавальної діяльності учнів, поглиблення інтересу до цих дисциплін, розвитку інтуїції, кмітливості, ерудиції учня, виховання почуття відповідальності та культури мислення у школі з 14 грудня по 23 грудня 2020 року проходила декада предметів природничо-математичного циклу.
В рамках декади кафедри природничо-математичних дисциплін було організовано та проведено ряд заходів:
- виставка-конкурс стінгазет, проєктів з математики, фізики, географії, хімії, біології і екології;
- практичне заняття МО вчителів «Google Classroom від А до Я»;
- математичний бокс;
- географічний марафон «Загадкова Америка»;
- урок цікавої фізики;
- тренінг «Збережемо природу землі разом»;
- участь в онлайн-конференції по підготовці учнів до ЗНО з фізики, математики;
- урок-подорож: «Пропорція»;
- виховний захід: «Геометрія у нашому житті»;
- досліди на уроках хімії;
- віртуальна екскурсія «Дивовижний світ тварин»;
- змагання з математики «Усний рахунок для учнів 5-6 класів».
Декада тривала плідно, цікаво та змістовно. Учні мали змогу продемонструвати вміння використовувати теоретичні знання в нових ситуаціях, порівнювати і аналізувати.
11 листопада 2020 року в нашій школі відбулося засідання вчителів природничо-математичного циклу під керівництвом голови методоб’єднання Динь М.Л. На засіданні методичного об’єднання було обговорено Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти. Вчителі поділились досвідом використання сучасних комп’ютерних технологій під час дистанційного навчання. А саме обговорили дистанційні платформи, середовища для контролю і оцінювання знань, підготовки до ЗНО, середовища для проведення відеоконференцій, вебінарів.
4 березня 2020 р. директор школи Рудчик І.М. та шкільний координатор конкурсу «КОЛОСОК» Фарина Н.Г. вручили учасникам Міжнародного природничого інтерактивного конкурсу «Смішний КОЛОСОК» сертифікати та призи.
Сертифікат «Учасника» отримали 36 вихованців. 15 школярів були нагороджені сертифікатами «Золотий колосок», а 63 – «Срібний колосок» у таких номінаціях: 4 учнів - «Я люблю фізику (Я люблю читати)», 51 учень - «Я люблю біологію (Я люблю спостерігати)», 38 учнів - «Я люблю хімію (Я люблю досліджувати)». Також учням 11-А, 11-Б класів були вручені сертифікати «Активного класу».
Вітаємо призерів та лауреатів цього конкурсу!
11лютого 2020 року у нашій школі було проведено цікаві, сучасні і змістовні заходи, присвячені Дню безпечного Інтернету.
Вчитель інформатики Глушко О.П. з учнями 9-А класу провела відкритий виховний захід «Ми – за безпечний Інтернет». Вона звернула увагу учнів на правила безпечної роботи в Інтернеті та ознайомила з небезпекою, яка може виникнути під час роботи у мережі. Ведуча виховного заходу Мельник Діана продемонструвала присутнім можливості Всесвітньої мережі. Дев’ятикласники показали учням школи сценку «Суд над Інтернетом». Русинчук А.П. та Шкутник Т.Р. з учнями 2-х класів провели квест «Безпечний Інтернет». Денисюк А.О., Мельник К.В. з учнями 3-х класів провели гру «Інтернет-безпека».
День безпечного Інтернету націлений на створення безпечного та найкращого Інтернету, де кожен може використовувати технології відповідально, критично та творчо.
З нагоди відзначення 150-ої річниці створення Періодичної таблиці хімічних елементів Дмитром Менделєєвим 27 листопада 2019 року на базі нашої школи відбулася районна науково-практична конференція «Науковий всесвіт Дмитра Менделєєва».
Участь в конференції взяли вчителі хімії та фізики із закладів освіти району та учні, які цікавляться даними предметами.
Питання, які були розглянуті в ході конференції:
З метою формування в учнів цілісного уявлення про природу на основі знань з фізики, хімії, біології та географії 19 листопада 2019 р. проходила Міжнародна природознавча гра «Геліантус», яку в нашій школі координувала вчитель біології Фарина Н. Г. Під час гри 27 школярів-природознавців мали чудову нагоду перевірити і поповнити свої знання з таких тем: «Світле і темне», «Було і буде», «Усередині і ззовні».
Вересень був насиченим в роботі кафедри природничо-математичного циклу. Проводились постійні методичні рекомендації молодим педагогам математикам Кіпень І. І. та Михалевич Л. М. з боку їх наставників Динь М. Л. та Колотюк І. К.
Успішними пройшли районні турніри з географії (ІІ м.), хімії (ІІ м.), біології (ІІІ м.).
В школі проходило засідання районної школи молодих педагогів. Відкритий урок провела Колотюк І. К. в 11-Б класі з темою: «Показникові рівняння».
Динь М. Л. взяла участь в обласному семінарі вчителів математиків, де обговорювалась тематика щорічних курсів підвищення кваліфікації вчителів та добірка завдань різного рівня олімпіад з математики.
З 15 по 21 квітня у школі проходив тиждень екології «Природа – це чудо, бережімо її». Протягом тижня школярі брали участь у заходах: гра «Пригоди у замку на острові «Еко», трудовий десант «Школа – наш другий дім», тренінгове заняття «Світ навколо нас і я його частинка», акція «Збережемо планету чистою», конкурс малюнків на тему «Людина і ліс», День Землі, екскурсія в базовий розсадник ДП «Ратнівське ЛМГ», де юні природолюби здійснили просапку шкілки декоративних порід дерев.
17 квітня 2019 року на базі нашої школи відбувся районний семінар вчителів географії на тему «Компетентнісний підхід до навчання географії в умовах реалізації Концепції «Нова українська школа». Під час семінару вчителі активно обмінювались досвідом, висловлювали пропозиції як практично формувати ключові та предметні компетентності на уроках географії. На завершення педагоги ознайомились з особливостями організації малого бізнесу в районі (побували в розсаднику підприємця Андрія Мартинюка, який займається вирощуванням різноманітних саджанців в с.Прохід) та відвідали Меморіал пам’яті жертв Голокосту.
З 18.03. по 22.03.2019 року в нашій школі проходив тиждень математики. Метою проведення тижня було: надання учням можливості здобути додаткові знання з математики, історії її розвитку, показати зв'язок математики з іншими науками, формування інтересу до вивчення предмету, забезпечення різнобічного розвитку особистості учнів.
Вчителі математики: Динь М.Л., Колотюк І.К., Маковецька К.І., Теребуха Р.Р. залучили дітей до участі у виставці «Математика очима дітей», провели відкриті уроки та виховні математичні години.
Матеріали стіннівок присвячені вченим математикам, цікавинкам з різних галузей математики, значенню науки.
Заходи в рамках тижня були спрямовані на відкриття та розвиток в учнів математичних здібностей, логічного та творчого мислення, кмітливісті, виховання цілеспрямованості, упевненості у собі.
21 березня в нашій школі проходив Міжнародний математичний конкурс «Кенгуру-2019». Метою конкурсу є популяризація математичних ідей та підтримка талановитих школярів, розвиток їх інтелектуальних здібностей, активізація творчої діяльності вчителів.
Навчити математики не можна нікого, навчитися – може кожен. Тому нашим завданням було докласти максимум зусиль, щоб дитина зрозуміла всю красу та привабливість предмету математики, відчула власні сили та можливості. І в цьому нам саме і допомагає конкурс «Кенгуру».
12 березня 2019 року на базі нашої школи відбулося чергове засідання районної школи молодого вчителя математики та фізики по темі «Розвиток ключових компетентностей учнів на уроках математики та фізики».
Молоді педагоги відвідали урок математики у 5А класі на тему «Множення десяткових дробів», який підготувала вчитель І.К. Колотюк, та пізнавальний урок по темі «Математика і мистецтво», підготовлений учнями 10А класу разом із вчителем М.Л. Динь.
В ході роботи обговорили питання державної підсумкової атестації учнів 9 класу та зовнішнього незалежного оцінювання з математики і фізики в 11 класі.
05.02.19р. наша школа долучилася до відзначення всесвітнього дня Безпечного Інтернету, який пройшов під гаслом: «Разом для найкращого Інтернету».
Вчителі інформатики Русинчук А.П., Глушко О.П., Денисюк А.О. нагадали учням правила безпечної поведінки в мережі. В цей день у школі було проведено ряд заходів. Діти початкових класів мали можливість переглянути тематичні мультфільми на перервах. Відбулася віртуальна екскурсія сайтом «Оn-ляндія – безпечна веб-країна» для учнів 6-х класів. Учні 9 класів переглянули відеоролик на тему «Інтернет - користь чи прихована небезпека» та обговорили можливі неприємності в мережі Інтернет. 2-А клас на уроці здійснив подорож до «Безпечної країни Інтернет».
Класні керівники 5А класу Русинчук А.П. та 9А класу Глушко О.П. провели виховні години «Безпечний Інтернет».
29 листопада в нашій школі відбувся перший етап Міжнародного природничого інтерактивного конкурсу «КОЛОСОК» у 2018-2019 навчальному році. Його спеціальними темами стали: «Рух», «Життя лісу», «Чудесна сімка і Кº».
До участі в цьому конкурсі шкільний координатор Фарина Н.Г. та вчителі-предметники залучили 107 учнів із 2-11 класів. Чекаємо на успішні результати.
З метою формування в учнів цілісного уявлення про природу на основі знань з фізики, хімії, біології та географії 15 листопада в нашій школі проходила Міжнародна природознавча гра «Геліантус – 2018». До участі в ній координатор, вчитель біології Фарина Н. Г., залучила 46 бажаючих перевірити і поповнити свої знання у сфері природничих наук. Учасники гри отримали завдання, які стосувалися таких тем: «Зв'язок та комунікація», «Паливо та енергетика», «Здоров’я та діагностика», «Погода та клімат».
20 вересня 2018 року на базі нашої школи відбулося заняття районної школи молодого вчителя математики та фізики, на яке прибуло 7 молодих педагогів. Було розглянуто питання «Компетентнісний підхід, ключові компетентності при викладанні математики і фізики».
Молоді педагоги відвідали урок фізики у 10 класі «Лабораторна робота по темі «Рівноприскорений рух» (вчитель Осіюк В.О.) та урок алгебри у 7 класі «Властивості степенів з натуральними показниками» (вчитель Колотюк І.К.).